Okna drewniane

NASZE KATALOGI

FERNO

OKNA DREWNIANE

Niepowtarzalny klimat drewna

Okna wykonane z naturalnego drewna ponownie wracają do łask. Są coraz częściej używane w tak zwanych „tradycyjnych projektach” budynków, jak przy inwestycjach innowacyjnych czerpiących z modernistycznych inspiracji. W obydwu przypadkach trudno jednak zaprzeczyć – drewniane elementy i wykończenia zastosowane domu lub mieszkaniu nadają każde inwestycji budowlanej wyjątkową atmosferę przytulności i stylu.

Siła drewna

Naturalny budulec okienzapewnia szczelność, niską rozszerzalność cieplną i wysoką sztywność, dzięki czemu nadają się one nawet do wielkoformatowych przeszkleń.Podobnie jak okna z PCV oferują bardzo szeroki wachlarz możliwości jeżeli chodzi o design. Aczkolwiek w przeciwieństwie do plastikowych okien – w trakcie eksploatacji możliwa jest dowolna zmiana koloru, a ponadto można je także dowolnie projektować nawet, jako okna dachowe. Dodatkowo,drewniane okna dachowe świetnie współpracują z drewnianą więźbą budynków.

100 lat, 100 lat…

Solidnie wykonane okna drewniane, którym zapewni się staranną pielęgnację i ochronę są niebywale trwałe i mogą cieszyć oko swoim widokiem nawet do stu lat. Oprócz tego okna wykonane z drewna nie wypaczają się, a drobne uszkodzenia lub zarysowania można bez problemu naprawić bez konieczności wymiany całego elementu okiennego.

Technologia UltraLink