Drzwi loftowe Rzeszów

Drzwi loftowe Rzeszów

Czym są drzwi loftowe?

Drzwi loftowe, zwane także industrialnymi, stanowią nowość na polskim rynku. Są wybierane w wysokich mieszkaniach lub domach. Nadają wnętrzom nowoczesny wygląd oraz optycznie je powiększają. Wszystko dzięki ich ciekawej konstrukcji. Drzwi loftowe to stalowa rama wypełniona szkłem. Rodzaj i kolor wypełnienia oraz wygląd obramowania zależy od indywidualnych preferencji klienta.

Drzwiami loftowymi często są nazywane również ściany wykonane w ten sposób. Cała struktura posiada ruchome elementy – na przykład okna uchylne lub przesuwne.

drzwi loftowe Rzeszów

Cechy drzwi loftowych

Drzwi loftowe to rozwiązanie dla osób ceniących modne rozwiązania architektoniczne. Pomagają w stworzeniu nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza – dodają mu surowej elegancji. Dzięki szklanemu wypełnieniu, optycznie powiększają pomieszczenie. Drzwi industrialne to trafny wybór w przypadku małych mieszkań. Dowolność w wyborze obramowania oraz wypełnienia pozwala na dopasowanie drzwi do wystroju wnętrza.

drzwil loftowe Rzeszów

Drzwi loftotwe – izolacja dźwiękowa i termiczna

Szczelność drzwi loftowych zależy od grubości i jakości wypełnienia oraz sposobu wykonania ramy. Z uwagi na indywidualne preferencje klientów, poszczególne konstrukcje różnią się parametrami szczelności. Typowe drzwi loftowe izolują podobnie jak te standardowe, wewnętrzne. Jeśli zależy Ci na akustyce, zaznacz to przy ustalaniu szczegółów projektu. Stuprocentową ochronę zapewniają jednak specjalne drzwi do tłumienia dźwięków.

 

Jeśli chodzi o ochronę przed wysokimi i niskimi temperaturami, drzwi loftowe nie są przeznaczone do montażu zewnętrznego. Stalowa konstrukcja jest dobrym przewodnikiem ciepła, co znacząco wpływa na temperaturę wewnątrz budynku.

 

Wypełnienie drzwi – szkło „bezpieczne”

„Bezpieczne”, czyli klejone. Składa się z dwóch sklejonych warstw szkła, między którymi znajduje się foliowa powłoka. Swoją potoczną nazwę zawdzięcza ciekawej właściwości. Po rozbiciu, szkło bezpieczne nie rozpada się na mniejsze lub większe kawałki – na tafli pojawia się jedynie „pajęczyna”. Takie rozwiązanie chroni przed skaleczeniami.

Szkło hartowane w drzwiach loftowych

Hartowanie szkła zwiększa jego twardość, ale zmniejsza elastyczność. To znaczy, że o ile sprawdza się w konstrukcjach statycznych, o tyle w elementach ruchomych może ulec uszkodzeniu. Codzienne użytkowanie drzwi z hartowaną szybą wiąże się z ryzykiem jej uderzenia i rozbicia na mnóstwo maleńkich kawałków. Dlatego w przypadku elementów ruchomych, takich jak na przykład drzwi, zastosowanie szkła hartowanego jest bezzasadne.

Szkło „inteligentne” w drzwiach loftowych

Dlaczego inteligentne? Ponieważ za pomocą aplikacji można regulować jego przezierność. Tego typu rozwiązanie jest stosowane na życzenie klienta jako wypełnienie drzwi industrialnych.

Drzwi loftowe pod prysznicem

Na polskim rynku drzwi loftowe nie stanowią jeszcze elementu wyposażenia łazienek. Póki co, nie montuje się ich w kabinach prysznicowych ze względu na kontakt z wodą. Chcąc zaaranżować wnętrze łazienki w stylu industrialnym, można skorzystać z podobnie wyglądających, gotowych wariantów lub ozdobić standardową kabinę szczeblinami.

 

Przygotowanie do montażu

Pierwszym, a zarazem najważniejszym krokiem we wstawianiu drzwi loftowych jest przygotowanie prostego otworu o równych krawędziach. Równie istotny jest jego dokładny pomiar. Powinien uwzględniać grubości elementów takich jak podłoga czy tynk, które mają wpływ na ostateczny wymiar drzwi.

Ich waga (1m² = 40-60kg) wymaga przygotowania wzmocnień w przypadku ścian gipsowo-kartonowych, nadproży czy podwieszanych sufitów. Otwór można zabezpieczyć za pomocą ramy ze stalowych lub drewnianych belek kotwionych do podłogi i sufitu.

W przypadku ścian murowanych można zrezygnować z przygotowania wzmocnień.

Samodzielny montaż drzwi loftowych

Na ostateczny koszt wyceny montażu drzwi loftowych składa się wiele czynników. Jest to nie tylko jakość wykorzystanych materiałów, ale także realizacja projektu oraz odległość od firmy wykonawczej. By uniknąć tych kilku składowych, warto rozważyć samodzielny montaż drzwi industrialnych.

Po wypoziomowaniu ram drzwi, należy przykręcić je za pomocą odpowiednich kołków rozporowych. Następnie można przystąpić do przytwierdzenia zawiasów lub prowadnic przesuwnych. Ostatni krok, czyli montowanie wypełnienia, powinno odbywać się w oparciu o instrukcje dostarczone przez producenta.

Drzwi loftowe – cena

Ze względu na różnorodność drzwi loftowych, ich ceny są najczęściej ustalane indywidualnie. Koszt wstawienia takiej konstrukcji zależy od jej wielkości, designu oraz jakości i rodzaju wykorzystanych materiałów. Indywidualne podejście do klienta pomaga w przygotowaniu projektu według jego potrzeb i preferencji oraz dopasowaniu korzystnej oferty cenowej.