Drzwi tarasowe Rzeszów

Drzwi tarasowe Rzeszów

Drzwi tarasowe HST i PSK

Aktualnie spośród wszystkich dostępnych na rynku drzwi na tarasy, największą popularnością cieszą się nowoczesne systemy przesuwne – HST i PSK. W naszej ofercie znajdziesz drzwi dopasowane do indywidualnych potrzeb – zarówno pod kątem wymiarów i zastosowanych technologii, jak również cen i zyskasz możliwość inwestycji w najlepsze drzwi tarasowe HST i PSK dostępne na rynku.

drzwi tarasowe hst i hpk
Rzeszów szukamy okien

Drzwi tarasowe HST i PSK, czyli nowoczesna alternatywa

Dostępne w ofercie drzwi HST i PSK to rozwiązania tworzone w oparciu o systemy przesuwne, które nie tylko są trwałe i wygodne w użytkowaniu, ale również dają dużo większe możliwości aranżacyjne, niż tradycyjne drzwi balkonowe. Wynika to przede wszystkim z tego, że do ich otwierania i zamykania nie potrzebujesz powierzchni wewnątrz pomieszczenia, dzięki czemu sprawdzają się one również na małych przestrzeniach. Oczywiście umożliwiają wykorzystanie dużych przeszkleń, dzięki czemu prezentują się estetycznie i bardzo nowocześnie. Czym różnią się oba rozwiązania?

 • Drzwi tarasowe HST – drzwi unoszono-przesuwne, w których skrzydło przesuwne i stałe znajdują się równolegle do siebie. Zaletą tego rozwiązania jest lekkość otwierania, za co odpowiada ukryta w podłodze szyna ze specjalnymi rolkami, dzięki którym przesuwa się skrzydło ruchome. Bezproblemowe jest również uchylanie drzwi.
 • Drzwi tarasowe PSK – drzwi uchylno-przesuwne, w których podczas zamknięcia, skrzydło stałe i skrzydło przesuwne tworzą linię prostą. Za bezproblemowe i płynne przesuwanie drzwi, odpowiada dolna ościeżnica, w której montuje się prowadnicę z szyną. Drzwi można również uchylać, a mechanizm tego procesu jest identyczny jak w tradycyjnych systemach.

Oba rozwiązania wykorzystują nowoczesne, sprawdzone technologie, dzięki którym zarówno system HST, jak i PSK będzie trwały, bezpieczny i w pełni sprawny na przestrzeni wielu lat.

Dlaczego drzwi tarasowe HST i PSK?

 • Wysoka estetyka i możliwość zastosowania dużych przeszkleń.
 • Uniwersalność zastosowania w różnych obiektach – zarówno jedno-, jak i wielorodzinnych.
 • Płynne i bezproblemowe otwieranie oraz uchylanie drzwi.
 • Wysoka wytrzymałość, która wynika z zastosowania odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów.
 • Doskonała izolacja termiczna i akustyczna.
 • Atrakcyjne ceny, dzięki którym drzwi HST i PSK stanowią alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań.

W Plus Projekt dopasujemy drzwi do indywidualnych potrzeb Klienta i zadbamy o to, aby miał on możliwość wyboru nowoczesnego, w pełni funkcjonalnego rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu!

okno tarasowe

Drzwi tarasowe Verano

Otwórz się na świat z drzwiami tarasowymi Verano

Dzięki nowoczesnemu mechanizmowi zamykającemu i zastosowaniu inteligentnego systemu okuć Roto Inowa, drzwi Verano gwarantują łatwe i wygodne sterowanie. Umieszczone na rolkach jezdnych, bezszelestnie i lekko przesuwają się bez konieczności podnoszenia. Komfortową obsługę uzupełnia delikatny samodocisk skrzydła do ościeżnicy.

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

  Najważniejsze cechy:

 • szerokość skrzydła: 74 mm,
 • system profili o głębokości zabudowy: 150 mm,
 • współczynnik przenikalności ramy Uf: 1,4 W/m2K,
 • wyposażenie w rolki jezdne,
 • wyposażenie w inteligentny system okuć Roto Inowa,
 • możliwość wyboru pakietu szybowego.

W drzwiach tarasowych Verano zastosowaliśmy najwyższy poziom uszczelnienia. Kształt uszczelek został tak dopasowany, by stanowić doskonałą barierę dla deszczu, wiatru, czy śniegu. Dzięki dodatkowym uszczelkom EPDM wzmocniliśmy odporność materiałów na starzenie. Ochronę uzupełniają pakiety szybowe o grubości 24-46 mm oraz ciepła ramka o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,6, która pozwala w znacznym stopniu ograniczyć straty ciepła.

okna tarasowe

Nowoczesne okna tarasowe Rzeszów

Okna tarasowe różnią się od tych tradycyjnych przede wszystkim wielkością. Ich duże przeszklenia powodują, że muszą to być rozwiązania przemyślane i wykonane z dbałością o każdy szczegół. Tylko dzięki temu możliwe jest uzyskanie odpowiedniej estetyki oraz funkcjonalności. W ofercie Plus Projekt, znajdziesz okna tylko od najlepszych producentów. Którzy wykorzystując odpowiednio selekcjonowane materiały oraz nowoczesne technologie, tworzą systemy wytrzymałe na lata i wygodne w użytkowaniu. Prostota otwierania i zamykania, możliwość bezproblemowego uchylania okien czy łatwość dopasowania dowolnego wymiaru okna. Wszystko to powoduje, że oferowane systemy cieszą się dużym zainteresowaniem klientów.

Dbamy również o to, aby każdy Klient miał możliwość zainwestowania w okna tarasowe o odpowiednich parametrach i właściwościach. Zapewni to komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Oferujemy więc rozwiązania doskonale zatrzymujące ciepło i tłumiące dźwięki, a do tego odporne na działanie czy przenikanie wilgoci. Poza rozwiązaniami tradycyjnymi, które otwiera się w sposób charakterystyczny dla okien, proponujemy także najnowocześniejsze systemy uchylno-przesuwne (PSK) oraz unoszono-przesuwne (HST).

Okna tarasowe Rzeszów

Okna tarasowe są szersze i wyższe od tych tradycyjnych. Wpuszczają więc do domu dużo naturalnego światła oraz optycznie powiększają pomieszczenia, nadając im przestronności. Okna tego typu dają możliwość podziwiania natury (np. burzy, deszczu, krajobrazu) z ciepłego, przytulnego wnętrza – jak na wielkim ekranie.

Parametry techniczne okien tarasowych

Rozwijająca się branża architektoniczna determinuje coraz większy wybór okien tarasowych. Jakość oferowanych produktów także jest coraz lepsza. Okna na taras od Plus Projekt są funkcjonalne i odpowiednio się prezentują.

Ich najważniejszym atutem są doskonałe parametry techniczne. Jednym z nich jest duża ilość cykli otwarcie/zamknięcie, która wpływa na wygodę użytkowania. Nawet częste odmykanie lub uchylanie skrzydła okiennego nie uszkadza mechanizmu. Dzięki temu okno tarasowe spełnia swoje zadanie przez długie lata. Duży wpływ na komfort domowników ma także wysoka izolacja cieplna i akustyczna, która nadaje wnętrzu przytulności. Zapobiega przedostawaniu się wilgoci i utracie energii (ciepła) oraz tłumi dźwięki, chroniąc przed chłodem i hałasem.

okna tarasowe

Rodzaje okien na taras

Innym czynnikiem mającym wpływ na użytkowanie okien tarasowych jest system otwierania/zamykania. Producenci oferują wiele typów, począwszy od tradycyjnych, przez harmonijkowe, aż po HS (podnoszono-przesuwne). W zależności od ciężaru i rozmiaru skrzydła, stosuje się różne okucia umożliwiające otwieranie i zamykanie okna o określonych parametrach.

Okna tarasowe z tradycyjnym okuciem są najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem. Wpuszczają do domu dużo naturalnego światła, jednak ich szerokość jest ograniczona (do 130cm). W zależności od rodzaju, można znaleźć okna jedno- lub wielokomorowe. Warto zwrócić uwagę, że im więcej komór, tym mniej światła dostaje się do wnętrza domu.

Okna harmonijkowe składają się z kilku skrzydeł. Umożliwiają przeszklenie większej powierzchni, co znacząco wpływa na przestronność pomieszczenia. Tego typu okna często są otwierane za pomocą kilku klamek, dlatego ważne jest prawidłowe użytkowanie – otwieranie poszczególnych skrzydeł w odpowiedniej kolejności.

Okna HS (podnoszono-przesuwne) to najbardziej zaawansowany i najdroższy system otwierania/zamykania. Skrzydło okienne przesuwa się po wbudowanej w ościeżnicy szynie, a dzięki przymocowanej klamce można jednocześnie uchylić okno. W tego typu konstrukcjach często montowane są mechanizmy, które pozwalają na automatyczne otwieranie i zamykanie. Okna HS umożliwiają przeszklenie nawet całej ściany domu, dodając mu nowoczesności.

okna tarasowe

Jakie zalety ma okno z widokiem na taras

Oprócz funkcjonalności, warto zwrócić uwagę na estetykę okien tarasowych. Każdy projekt domu jest inny, dlatego bardzo ważna jest możliwość dostosowania wymiarów oraz wyglądu konstrukcji do indywidualnych potrzeb klienta.

Okna tarasowe wpuszczają do domu dużo więcej naturalnego światła, które ma niemałe znaczenie dla zdrowia i samopoczucia domowników. Udowodniono, że ludzie przebywający w odpowiednio oświetlonych pomieszczeniach są bardziej produktywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Ponadto, światło dzienne jest naturalnym antydepresantem.

Dlaczego okna tarasowe od Plus Projekt?

 • Najwyższa estetyka wykonania i nowoczesny wygląd Twojego domu.
 • Doskonałe parametry techniczne oraz właściwości izolacyjne.
 • Prostota i lekkość otwierania oraz zamykania.
 • Wieloletnia trwałość i niezawodność.
 • Szybki montaż.
 • Uniwersalność zastosowania.
 • Możliwość postawienia na nowoczesne systemy PSK i HST.

Potrzebujesz pomocy w wyborze?

Skontaktuj się z nami – znajdziemy idealne rozwiązanie.

17 861 23 33

W naszej ofercie znajdziesz drzwi tarasowe, które dopasujesz do indywidualnych potrzeb – zarówno pod kątem parametrów, jak i systemu otwierania/zamykania. Wspieramy naszych Klientów w wyborze najlepszych rozwiązań, a korzystając z produktów sprawdzonych producentów, jesteśmy w stanie zapewnić każdemu najwyższą jakość rozwiązań. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu i składania zamówień – w przypadku jakichkolwiek pytań, otrzymasz wsparcie specjalisty!

okna na taras