Okna tarasowe Rzeszów

Nowoczesne okna tarasowe Rzeszów

okna tarasowe

Okna tarasowe różnią się od tych tradycyjnych przede wszystkim wielkością. Ich duże przeszklenia powodują, że muszą to być rozwiązania przemyślane i wykonane z dbałością o każdy szczegół. Tylko dzięki temu możliwe jest uzyskanie odpowiedniej estetyki oraz funkcjonalności. W ofercie Plus Projekt, znajdziesz okna tylko od najlepszych producentów. Którzy wykorzystując odpowiednio selekcjonowane materiały oraz nowoczesne technologie, tworzą systemy wytrzymałe na lata i wygodne w użytkowaniu. Prostota otwierania i zamykania, możliwość bezproblemowego uchylania okien czy łatwość dopasowania dowolnego wymiaru okna. Wszystko to powoduje, że oferowane systemy cieszą się dużym zainteresowaniem klientów.

Dbamy również o to, aby każdy Klient miał możliwość zainwestowania w okna tarasowe o odpowiednich parametrach i właściwościach. Zapewni to komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Oferujemy więc rozwiązania doskonale zatrzymujące ciepło i tłumiące dźwięki, a do tego odporne na działanie czy przenikanie wilgoci. Poza rozwiązaniami tradycyjnymi, które otwiera się w sposób charakterystyczny dla okien, proponujemy także najnowocześniejsze systemy uchylno-przesuwne (PSK) oraz unoszono-przesuwne (HST).

okna tarasowe

Okna tarasowe Rzeszów

okna tarasowe

Okna tarasowe są szersze i wyższe od tych tradycyjnych. Wpuszczają więc do domu dużo naturalnego światła oraz optycznie powiększają pomieszczenia, nadając im przestronności. Okna tego typu dają możliwość podziwiania natury (np. burzy, deszczu, krajobrazu) z ciepłego, przytulnego wnętrza – jak na wielkim ekranie.

Parametry techniczne okien tarasowych

Rozwijająca się branża architektoniczna determinuje coraz większy wybór okien tarasowych. Jakość oferowanych produktów także jest coraz lepsza. Okna na taras od Plus Projekt są funkcjonalne i odpowiednio się prezentują.

Ich najważniejszym atutem są doskonałe parametry techniczne. Jednym z nich jest duża ilość cykli otwarcie/zamknięcie, która wpływa na wygodę użytkowania. Nawet częste odmykanie lub uchylanie skrzydła okiennego nie uszkadza mechanizmu. Dzięki temu okno tarasowe spełnia swoje zadanie przez długie lata. Duży wpływ na komfort domowników ma także wysoka izolacja cieplna i akustyczna, która nadaje wnętrzu przytulności. Zapobiega przedostawaniu się wilgoci i utracie energii (ciepła) oraz tłumi dźwięki, chroniąc przed chłodem i hałasem.

Rodzaje okien na taras

Innym czynnikiem mającym wpływ na użytkowanie okien tarasowych jest system otwierania/zamykania. Producenci oferują wiele typów, począwszy od tradycyjnych, przez harmonijkowe, aż po HS (podnoszono-przesuwne). W zależności od ciężaru i rozmiaru skrzydła, stosuje się różne okucia umożliwiające otwieranie i zamykanie okna o określonych parametrach.

Okna tarasowe z tradycyjnym okuciem są najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem. Wpuszczają do domu dużo naturalnego światła, jednak ich szerokość jest ograniczona (do 130cm). W zależności od rodzaju, można znaleźć okna jedno- lub wielokomorowe. Warto zwrócić uwagę, że im więcej komór, tym mniej światła dostaje się do wnętrza domu.

Okna harmonijkowe składają się z kilku skrzydeł. Umożliwiają przeszklenie większej powierzchni, co znacząco wpływa na przestronność pomieszczenia. Tego typu okna często są otwierane za pomocą kilku klamek, dlatego ważne jest prawidłowe użytkowanie – otwieranie poszczególnych skrzydeł w odpowiedniej kolejności.

Okna HS (podnoszono-przesuwne) to najbardziej zaawansowany i najdroższy system otwierania/zamykania. Skrzydło okienne przesuwa się po wbudowanej w ościeżnicy szynie, a dzięki przymocowanej klamce można jednocześnie uchylić okno. W tego typu konstrukcjach często montowane są mechanizmy, które pozwalają na automatyczne otwieranie i zamykanie. Okna HS umożliwiają przeszklenie nawet całej ściany domu, dodając mu nowoczesności.

okna na taras

Jakie zalety ma okno z widokiem na taras

Oprócz funkcjonalności, warto zwrócić uwagę na estetykę okien tarasowych. Każdy projekt domu jest inny, dlatego bardzo ważna jest możliwość dostosowania wymiarów oraz wyglądu konstrukcji do indywidualnych potrzeb klienta.

Okna tarasowe wpuszczają do domu dużo więcej naturalnego światła, które ma niemałe znaczenie dla zdrowia i samopoczucia domowników. Udowodniono, że ludzie przebywający w odpowiednio oświetlonych pomieszczeniach są bardziej produktywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Ponadto, światło dzienne jest naturalnym antydepresantem.

Dlaczego okna tarasowe od Plus Projekt?

okno tarasowe
  • Najwyższa estetyka wykonania i nowoczesny wygląd Twojego domu.
  • Doskonałe parametry techniczne oraz właściwości izolacyjne.
  • Prostota i lekkość otwierania oraz zamykania.
  • Wieloletnia trwałość i niezawodność.
  • Szybki montaż.
  • Uniwersalność zastosowania.
  • Możliwość postawienia na nowoczesne systemy PSK i HST.

W naszej ofercie znajdziesz drzwi tarasowe, które dopasujesz do indywidualnych potrzeb – zarówno pod kątem parametrów, jak i systemu otwierania/zamykania. Wspieramy naszych Klientów w wyborze najlepszych rozwiązań, a korzystając z produktów sprawdzonych producentów, jesteśmy w stanie zapewnić każdemu najwyższą jakość rozwiązań. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu i składania zamówień – w przypadku jakichkolwiek pytań, otrzymasz wsparcie specjalisty!