Automatyczne napędy bram

Automatyczne napędy bram

Automatyczne napędy bram

Brama na pilota – jak działa?

Automatyczna brama garażowa to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Jest bardzo wygodna – uwalnia od konieczności wychodzenia z samochodu podczas ulewy, mrozu lub upału. Dzięki coraz bardziej rozwiniętym systemom antywłamaniowym, wpływa na bezpieczeństwo domowników. Nadaje także domostwu modnego, nowoczesnego charakteru. Nie zawodzi nawet w przypadku braku w dostawie prądu – każda jest wyposażona w awaryjny, mechaniczny system otwierania. A jak działają automatyczne napędy bram  w normalnych warunkach?

Automatyczne napędy bram garażowych

Póki co, na rynku są dostępne tylko dwa rodzaje automatycznych napędów do bram – boczny i podsufitowy. Wybór powinien być podjęty na podstawie analizy garażu (powierzchni, wysokości), rodzaju bramy (pojedyncza/podwójna), a także sposobu zagospodarowania przestrzeni. Poszczególne napędy inaczej sprawdzają się bowiem w różnych pomieszczeniach.

Napęd boczny jest mniej popularny ze względu na ograniczenie związane z obsługą większych/podwójnych bram garażowych. Działa najlepiej w połączeniu z pojedynczymi, węższymi bramami (do 3 m szerokości). Jak wskazuje nazwa, najczęściej montuje się go z boku, po jednej stronie, bezpośrednio na prowadnicy. Takie umiejscowienie daje dwie korzyści:

  • Łatwiejszy montaż dzięki bezpośredniemu połączeniu z prowadnicą.
  • Swoboda zagospodarowania przestrzeni – kompaktowość instalacji jest dużą zaletą w małych garażach lub w takich, które nie mają sieci elektrycznej w suficie. Umiejscowienie niewielkiego mechanizmu na prowadnicy pozostawia wolny strop.

Automatyczne napędy bram to także napęd podsufitowy jest częściej wybieranym rozwiązaniem, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o wielkość i rodzaj bramy. Umożliwia montaż zarówno podwójnych, jak i pojedynczych, szerokich elementów. Jego wadą jest natomiast zagarnięcie niemal całej powierzchni stropu, a także konieczność posiadania sieci elektrycznej na suficie. Napęd podsufitowy sprawdza się więc w nieco większych garażach, pozbawionych wyłazów na stropie.

Który system otwierania wybrać?

Automatyczne napędy otwierania bram są dobierane według indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Przed wyborem warto zastanowić się, który napęd najlepiej sprawdzi się w danym garażu, a następnie umówić się na montaż: Umów się

Plus Projekt Rzeszów oferuje Automatyczne napędy bram firmy Novoferm