Bezpieczne okna PCV

Bezpieczne okna PCV

Okna zapewniają w mieszkaniu dobre oświetlenie oraz jego optyczne powiększenie, co przekłada się na nasz komfort życia, a jednocześnie muszą odpowiednio zabezpieczać lokatorów. Dlaczego te i inne funkcje świetnie spełniają okna PCV? 

Co oznacza skrót PCV? 

Mało znaną ciekawostką jest fakt, iż skrót „PCV” jest niepoprawny – prawidłowym skrótem jest „PVC”, który wziął się z języka angielskiego, a po polsku oznacza ni mniej, ni więcej „polichlorek winylu” (PCW). Mimo to, z powodu upowszechnienia się w naszym kraju błędnego skrótu, producenci okien używają nazwy „PCV”, aby nie wprowadzać zamętu wśród klientów. 

Okna wykonane z polichlorku winylu gwarantują odporność na wilgoć oraz bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną; dodatkowo chronią przed insektami, bakteriami, grzybami i pleśnią, przez co mogą służyć nam przez wiele lat. O ich wysokiej popularności decyduje również przystępna cena. 

Okna PCV – bezpieczeństwo 

To właśnie okna stanowią po drzwiach najczęstszy punkt ataku dla włamywaczy, dlatego trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. Okna PCV odznaczają się wysoką trwałością i solidnością, stąd bardzo trudno jest je podważyć – musiałoby się to dokonać wyłącznie przy użyciu głośnych narzędzi, na co nie pozwoliłby sobie żaden szanujący się intruz. Okna PCV mogą być ponadto wyposażone w rozmaite systemy antywłamaniowe lub hartowane szkła. 

PCV jest materiałem ognioodpornym, a więc nie ulegnie zapłonowi i nie rozprzestrzenia ognia, co daje mu ogromną przewagę nad oknami wykonanymi z drewna. Takie okna są również odporne na czynniki atmosferyczne, co skutkuje tym, że nie ulegają psuciu lub zniszczeniom. 

Warto też wspomnieć o zabezpieczeniach dla dzieci – okna PCV umożliwiają zastosowanie inteligentnych zabezpieczeń, które pozwalają jedynie uchylić okno, lecz do jego otwarcia potrzebny będzie już klucz. 

Okna PCV – rozwiązanie proekologiczne 

Dzięki znakomitej izolacji, okna PCV pozwalają znacząco zaoszczędzić energię. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne zimą, gdyż magazynują one ciepło wewnątrz pomieszczenia, tym samym lepiej je ogrzewając. 

Problemów nie sprawi również naprawa i eksploatacja okien PCV, są zarazem przyjazne dla środowiska naturalnego. Bez przeszkód można wykorzystywać je do recyklingu – materiał, z którego są wykonane, umożliwia eksploatowanie ich nawet przez 80 lat! 

Podsumowanie 

Okna PCV gwarantują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Aby jednak dokonać dobrego zakupu, należy wcześniej zastanowić się, na jakich z podanych tu aspektów bezpieczeństwa zależy nam najbardziej.