Czy brama garażowa może być antywłamaniowa?

Czy brama garażowa może być antywłamaniowa?

Firma Novoferm wprowadziła do swoich bram rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo Twoje i najbliższych, wystarczy wyposażyć je w pakiet antywłamaniowy WK2/RC2

Korzyści to

• utrudnione wyważenie: wzmocnione mocowania
• dodatkowe wzmocnienie zamka i szyny prowadzącej.

Oczywiście – brama do garażu może być antywłamaniowa!

Antywłamaniowa brama garażowa

Chcąc chronić domostwo przed nieproszonymi gośćmi, stosuje się drzwi lub okna antywłamaniowe. Takie rozwiązanie utrudnia (ale nie uniemożliwia!) działania włamywacza. Uzbrajając w ten sposób dom, zapomina się jednak o garażu, który często jest połączony z częścią mieszkalną i stanowi łatwą do sforsowania furtkę do wnętrza domu. Niezabezpieczony garaż stanowi łakomy kąsek dla złodziei, nawet wtedy, gdy jest odrębnym pomieszczeniem. Znajdują się tam bowiem pojazdy – samochody, rowery, motocykle, a także cenne maszyny i narzędzia, takie jak kosiarki czy piły motorowe. Warto więc zadbać o to, by jak najbardziej utrudnić potencjalnemu włamywaczowi przedostanie się do wnętrza garażu. Umożliwia to antywłamaniowa brama garażowa.

Elementy zabezpieczające garaż

Producenci oferują coraz skuteczniejsze rodzaje zabezpieczeń. Na niepowodzenie włamywaczy często wpływa nie tylko stopień zaawansowania, ale nagromadzenie tych elementów. Dlatego warto zadbać, by brama garażowa była wyposażona w co najmniej dwa takie „ochraniacze”. Pierwszym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo mienia jest solidne wykonanie bramy – trwały materiał i odpowiedni montaż, które utrudniają zniszczenie jej np. szlifierką kątową. Inne zabezpieczenia, takie jak dodatkowy, zabudowany zamek, komplikuje proces otworzenia jej bez pomocy klucza. Blaszane wzmocnienia przy zawiasach oraz dłuższe trzpienie niemal uniemożliwiają wyważenie bramy.

W zależności od rodzaju napędu bramy, producenci stosują różne zabezpieczenia antywłamaniowe, dostosowane do ich właściwości:

  • mechaniczne są wyposażone w dodatkowe rygle, które po zamknięciu bramy samoczynnie obracają się i blokują jej ruch, utrudniając wyważenie
  • automatyczne są wyposażone w blaszane zabezpieczenia łańcucha, które blokują bramę w zamkniętej pozycji podczas próby sforsowania.

Antywłamaniowa brama garażowa skutecznie utrudnia niepowołanym osobom próby przedostania się do wnętrza domu lub kradzieży mienia. Na etapie planowania budowy warto więc zabezpieczyć swój dom, by cieszyć się spokojem i bezpieczeństwem zarówno dobytku, jak i współmieszkańców.