Jaką bramę garażową wybrać?

Jaką bramę garażową wybrać?

Garaż jest nie tylko miejscem użytkowym, ale także odgrywa istotną rolę w wyglądzie zewnętrznym budynku. Brama garażowa powinna być przede wszystkim wytrzymała, łatwa w obsłudze, a także spójna z wyglądem całego domu oraz posesji. Istnieją trzy rodzaje bram garażowych m.in. segmentowana, rolowana i uchylna,  które różnią się między sobą metodą otwierania. Zatem jaka brama garażowa będzie najlepszym rozwiązaniem?

Brama garażowa segmentowana

Szeroka oferta bram garażowych sprawia, że bardzo często wybór odpowiedniej bramy wiąże się z nie lada wyzwaniem. Brama garażowa- jaką wybrać? Obecnie największą popularnością cieszą się bramy segmentowane, które charakteryzują się nowoczesną technologią, a zarazem tradycyjnym wyglądem. Bramy segmentowane otwierane do góry, zbudowane są segmentów, które połączone są ze sobą specjalnymi zawiasami oraz zabezpieczone uszczelkami. Po otwarciu bramy, konstrukcja chowa się pod sufitem, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Bramy garażowe segmentowane wyróżniają się wysoką izolacją termiczną oraz akustyczną, bezpieczeństwem, a także łatwością uruchamiania.

Brama garażowa rolowana

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza brama garażowa, która doskonale sprawdzi się w Twoim budynku? Bramy rolowane z pewnością odpowiednio spełniają swoją funkcję. Są one wygodne i łatwe w obsłudze, a także bardzo szczelne. Bramy rolowane zajmują mało miejsca, dlatego sprawdzą się w wąskich garażach. Wykonane są one z wąskich lameli, które tworzą pancerz.

Brama garażowa uchylna

Brama garażowa uchylna zajmuje więcej miejsca niż segmentowana czy rolowana, dlatego sprawdzi się w garażu na jeden samochód. Dodatkowo swobodę w otwieraniu bramy uchylnej zapewni około metr wolnej przestrzeni przed garażem. Brama uchylna charakteryzuje się prostą, jednoczęściową budową. Dzięki prowadnicom drzwi uchylne do garażu unoszą się do góry.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając bramę garażową?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej Gros zależy przede wszystkim od powierzchni garażu, a także od indywidualnych oczekiwań oraz preferencji użytkownika. Każda brama ma inną specyfikę, jednak przy jej wyborze uwagę należy zwrócić przede wszystkim na funkcjonalność, bezawaryjną obsługę, a także komfort użytkowania. Odpowiednia brama garażowa to inwestycja, która przynosi korzyści na wiele lat, dlatego powinna charakteryzować się ona niezawodnością działania w każdych warunkach pogodowych oraz solidnością zamocowania, tak by zapewniała pełne bezpieczeństwo.